غول گردشکری ایران را بشناسید ؟

تعداد بازدید: 351
print
  • linkedin
  • google plus
  • facebook
  • twitter
غول گردشکری ایران را بشناسید ؟


حسین ثابت بکتاش کارآفرین و هتل دار بزرگ ایرانی است:
زندگی و شروع کار

حسین ثابت بکتاش - مسیر ایرانیحسین ثابت زاده خرداد ۱۳۱۳ در مشهد است. او پس از اخذ دیپلم، برای ادامه تحصیل به اروپا رفت و در رشته ی برق و الکترونیک فارغ التحصیل شد. در همین دوران بود که به صورت اتفاقی گذرش به جزایر قناری افتاد و به گفته خودش، سرنوشت برایش به یکباره تغییر کرد و در واقع دیدن جزایر قناری به وی کمک کرد تا کسی شود که خودش می خواهد.
او می گوید: "قبل از آن من تجربه ی کار در جزایر قناری را داشتم. جزایر قناری شامل ۵ جزیره است، یک روز حین پرواز با هلی کوپتر، توفان شد و مجبور شدیم در یکی از جزایر فرود بیاییم. جزیره ای بود بی آب و علف که هیچ چیز در آن نبود، جز یک ساحل زیبای ۳۰ کیلومتری. ۴ جزیره ی دیگر آباد بودند و فقط این جزیره متروک بود. یک هفته در آن جزیره ماندم و به مطالعه در مورد آن پرداختم. رفته رفته کار آباد کردن آن جزیره را آغاز کردم: خیابان کشی و درخت کاری کردم و ساخت و ساز را شروع کردم."
او به اصرار سفیر ایران در اسپانیا به ایران بازگشت تا هموطنانش هم از عشق و علاقه اش به کار هتلداری و گردشگری بهره ببرند، هر چند برایش سخت بود که بعد از ۲۰ سال برگردد اما خوابی که دید وی را مصمم کرد.
او خواب مادرش را دید که به او می گوید:" از این پل رد شو به آن طرف برو."
 او می گوید : " وقتی وارد کشورم شدم، فهمیدم که ایران به لحاظ قابلیت های توریسم در رده ی ده کشور اول دنیا قرار دارد، ولی از نظر استفاده از این قابلیت ها، در ردیف ۱۰ کشور آخر دنیاست! این بود که با تمام وجود شروع کردم به کار. هتل داریوش را با این ذهنیت ساختم."
آقای ثابت بکتاش راجع به کمک گرفتن از دولت و بانک ها هم نظرات جالبی دارد:
"من تا به حال مزاحم بانک نشده ام و انتظار هیچ گونه تسهیلاتی نداشته ام به این دلیل ساده که با نرخ سود رایج در بانک های کشور، فعالیت در زمینه ی هتل سازی توجیه ندارد. مزاحم دولت هم نشده ام چون مشکلی نداشته ام."
فعالیت ها و دارایی های او:
حسین ثابت بکتاش - مسیر ایرانیثابت در سال‌های قبل در جزایر قناری ۹ هتل داشته و در ایران نیز هتل بزرگ داریوش را به سبک تخت جمشید در کیش ساخته‌است. وی غیر از این هتل، چهار هتل دیگر نیز در کیش داشت (هتل‌های هلیا، لاله، تماشا و پانیذ) که از سال ۱۳۸۸ طی دو سه مرحله فروخته شدند. شرکت تجارت بین‌المللی ثابت، مجموعه پارک دلفین‌های کیش که شامل دلفاریوم و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتار می باشد، متعلق به اوست. کلنگ سرمایه‌گذاری هتل ۷ ستاره کوروش که قرار بود با انرژی خورشیدی کار کند (به عنوان نخستین هتل سبز ایران) با ۵۰۰ اتاق نیز در جزیره کیش بر زمین زده شد؛ که ساخت آن در سال ۱۳۸۹ متوقف شد.
ایجاد کورس‌های اسب‌دوانی با تاسیس شرکت اسب ایران که ناتمام ماند، از دیگر فعالیت‌های اوست. او همچنین ۲۵٪ سهام گروه هتل‌های لاله را در اختیار دارد. ثابت همچنین اقدام به خرید هتل‌های لاله تهران، یزد و سرعین از شرکت توسعه گردشگری ایران، متعلق به میراث فرهنگی و گردشگری نموده، ولی بعلت عدم پرداخت به موقع اولین مرحله تعهداتش، شرکت توسعه گردشگری ایران ضمانت نامه پنج میلیاردی او را ضبط و مزایده خاتمه یافت. اما مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که ۷۵ ٪ سهام هتل‌های مذکور را دارا می‌باشند و مشتری دیگری ندارند، در تلاش هستند تا با ثابت مبایعه نامه فروش گروه هتل‌های لاله را به امضا رسانده و نهایی کنند.

لینک کوتاه : http://www.bigraz.com/bt-uz.aspx
  • linkedin
  • google plus
  • facebook
  • twitter
به اشتراک بگذارید :

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به راز بزرگ می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک